#sociální služby

Naše vize přístupného webu (pro sociální služby)

Když jsme se před několika lety začali zabývat weby pro sociální služby, chtěli jsme jednotlivým domovům hlavně usnadnit práci a pomoci jim zlepšit jejich prezentaci a přehlednost informací. Po několika různých verzích webových stránek si troufáme tvrdit, že je naše řešení jedno z nejlepších v ČR pro účely zařízení sociálních služeb. Vše jsme museli připravit dle přísných kritérií přístupnosti tak, aby si web mohl prohlédnout opravdu každý bez ohledu na omezení.

Publikováno 26. 7. 2021

Dnes vám ukážeme webové stránky Domova Alfreda Skeneho v Pavlovicích u Přerova. Je to domov, jehož paní ředitelka věděla jasně co chce, a i díky tomu byla vzájemná spolupráce zajímavější a výsledek hodnotnější.
K webům pro sociální služby přistupujeme trochu jinak než k našim ostatním zakázkám. Není u nich tak důležitý marketing, ale měly by být hlavně přehledné, s jasně dohledatelnými informacemi, jednoduchou navigací a přehledným rozlišením jednotlivých služeb. Zároveň na ně aplikujeme stejná pravidla jako na naše ostatní weby - celý web musí zároveň splňovat jasně daná pravidla přístupnosti, být plně responzivní a splňovat další pravidla dobré praxe webdesignu.

 

Hlavní strana - přehlednost především

V praxi se často setkáváme s hlavní stranou přeplněnou všemi možnými i nemožnými informacemi. Klienti mají pocit, že když dají vše na první stránku webu, stane se tak přehlednějším. Nic by ale nemohlo být dál od pravdy!

Hlavní strana webových stránek dovoma Alfreda Skeneho v Pavlovicích u Přerova

Hlavní strana webových stránek by měla být především přehledná a jasná. Měla by návštěvníky webu navést do jeho dalších částí a to tak, aby našli přesně to co hledají. U webovek z naší dílny najdete nejčastěji velkou fotografii budovy, zřizovatele, zřejmý kontakt vpravo nahoře a také naší interaktivní virtuální prohlídku.

Obraz možností vyobrazení služeba a důležitých oznámení na hlavní straně

O něco níže najde návštěvník jakou službu domov nabízí a přehled těch nejdůležitějších oznámení. Z našich průzkumů vyplývá, že stránky služeb, důležitých oznámení a dokumentů bývají těmi nejnavštěvovanějšími. Proto jim přisuzujeme prioritu a prokliky na ně dáváme do horních částí hlavní stránky.

Jak představit zařízení veřejnosti? Interaktivní virtuální prohlídkou!

Naše tvorba se neomezuje jen na webdesign. Umíme také skvělé virtuální prohlídky, které webovky od nás krásně doplňují. Umožňují nám představit v té nejlepší možné formě celé zařízení a zbytek energie věnovat hlavně přehlednosti a funkčnosti celých stránek.

Záběr z virtuální prohlídky Domova Alfreda Skeneho

Virtuální prohlídky od nás nejsou jen změtí nezajímavých prázdných chodeb. Obsahují mluvený komentář, popisky, bubliny a kromě normálních panoramatických fotek i letecké pohledy z dronu.

Domovy s historií

Některé domovy mají bohatou historii. Často sídlí v starém zámku či jiných objektech, které stojí klidně i několik století. Pro takové případy máme připravenou časovou osu, na které se dá snadno ukázat jakýkoliv význačný rok.

Ukázka komponenty zobrazující časovou osu domova

Dokumenty - přehledně a jasně

Stránka s dokumenty vychází z našich průzkumů jako jedna z nejvytíženějších. Je to logické - zájemci zde hledají žádosti o přijetí, výroční zprávy, návštěvní řády a spoustu dalších důležitých dokumentů. Taková stránka by tedy měla být hlavně přehledná, s dokumenty jasně seřazenými a připravenými ke stáhnutí.

Ukázka zobrazení dokumentů

Nabízené služby

Stránky o službě mohou být informačně hutné, tím spíše by ale měly být všechny kusy informací podané zřetelně a bez dvojakostí. K tomu nám slouží ikony, které jasně oddělují určité skupiny informací. Ať už se jedná o to, jakou má služba kapacitu, cílovou skupinu, a nebo jak funguje, na našich webech to vždy najdete na první dobrou.

Ukázka zobrazení základníchinformací u popisu nabízené služby

Kontakty

Pro nové klienty může být nástup do domova stresující záležitost. Proto velice uvítají, když si mohou jména zaměstnanců spojit s vlídným obličejem. Ve Virtual Visit fotíme i portréty přesně pro potřeby stránky s kontakty. Uznejte sami, že obličeje živých lidí z masa a kostí působí lépe než jen počítačové avatary nebo prosté tabulky.

Ukázka zobrazení kontaktních medailonků

Provázanost webu

Dnes již samozřejmostí je provázanost jednotlivých stránek. Návštěvníka tak jednotlivé stránky plynule provázejí skrz celý web. Díky tomu nenarazí na to samé a dostane tak přesně ty informace, které ho zajímají. Například pokud si někdo prohlíží stránku o službě, pravděpodobně ho bude zajímat, kolik taková služba stojí a jaké jsou v domově další možnosti vyžití.

Ukázka bannerů s odkazy na relevantní části webu

Moderní webové stránky - méně starostí

To je tedy naše vize pro webovky domovů sociálních služeb. Jednoduché, přehledné, moderní. S komplexním, ale ne komplikovaným redakčním systémem, který za chvilku pochopí každý. Web, který pracuje pro vás, návštěvníci na něm najdou všechny informace a domovy tak mohou dát více času péči o své klienty.
My tím našim klientům šetříme čas, nervy a peníze spojené s údržbou, většinu úkonů si totiž zvládají klienti řešit sami.

 Podívejte se na naše dedikovaný projekt pro zařízení sociálních služeb Domovy Online!

 

DomovyOnline.cz

Ukázky naší práce