#pro firmy

Případová studie ABB: Živá virtuální prohlídka v akci

Vždycky jsme přemýšleli, odkud jsou všechny ty zásuvky a vypínače kolem nás. Teď už jsme moudřejší. Jsou z ABB Jablonec. Zde totiž v ultra moderní výrobě za pomoci robotických pracovišť vznikají ty nejluxusnější elektroinstalace, co máme kolem sebe. A to by byla škoda schovávat takovou high-tech firmu za zavřenými dveřmi – zvlášť když firmě tou dobou scházeli kvalifikovaní zaměstnanci. Virtuální prohlídka tak měla pomoci HR oddělení v náboru nových kolegů.

Publikováno 20. 5. 2022

Společnost ABB působí na trhu digitálních technologií od roku 1970. Za tu dobu si získala nejen zákazníky po celém světě, ale také vybudovala několik výzkumných, vývojových a výrobních center. Pro to brněnské jsme jen o pár měsíců dříve připravili gigantickou virtuální prohlídku s více než stovkou záběrů. Jablonecká pobočka se ale rozhodla jít jinou cestou – do svých krásných prostor totiž chtěli přilákat hlavně nové zaměstnance a tak jsme hledali způsob, jak koncept ještě vylepšit.

Panoramata se špetkou živé akce

Výroba ve zdejších moderních halách je do velké míry automatizovaná. Při prohlídce objektu jsme se tak na každém kroku setkávali s unikátními robotickými pracovišti. A tak jsme si společně s klientem řekli, že bude nejlepší ukázat roboty i zaměstnance v pohybu. Navrhli jsme pořízení krátkých videí, která by byla součástí statické panoramatické fotografie. Klientovi se nápad velmi líbil...

Fotka z natáčení pro ABB Jablonec

Simultánní fotografování a natáčení 

… jenže šlo o zcela novou funkcionalitu. A my jsme se tak ocitli na startovním bodě, kdy je potřeba celý proces optimalizovat. Jak nafotit statické panorama a zároveň ze stejného úhlu pořídit video? Náš CEO Petr, který je zároveň profesionální fotograf, přišel s kreativním využitím dvou kamer a výsledek se vydařil.

Kromě technologické výzvy jsme se ale museli poprat i s tou organizační. Zaměstnanci byli předem instruováni, aby věděli, s čím počítat. Natáčeli jsme je při práci a nezapomněli jsme v akci natočit i samotné roboty včetně detailů. Nakonec jsme pořídili tři verze záběrů, aby bylo z čeho vybírat.

 Podívejte se na prohlídku sami. 

Texty si klient opět upravoval naživo

Naše zkušenost s ABB v Brně nám pomohla v tvorbě optimálního worfklow při vkládání textů do virtuální prohlídky. Opět jsme využili tabulku v Google Sheets, kterou jsme pomocí JavaScriptu propojili s prohlídkou. Jakékoliv úpravy textů, které klient sám provedl, si tak mohl během několika vteřin zobrazit ve virtuální prohlídce. Doplnit si mohl nadpisy videí, názvy jednotlivých lokací i jejich stručný popis. A samozřejmostí byla anglická mutace.

Ukázka vkládání textu do prohlídky

Interaktivní mapa přímo v prohlídce

Klient chtěl do prohlídky vložit také interaktivní půdorys, díky němuž bude návštěvník vědět, ve které budově se zrovna nachází. Zaslaná data v DWG jsme upravili, sladili s vizuálním stylem klientovy CID a vložili do prohlídky. Při virtuální procházce rozsáhlými výrobními prostory se tak už nikdo nikdy neztratí.

Ukázka mapy v prohlídce

Prohlídka, která pomáhá HR oddělení

Projekt pro jabloneckou pobočku ABB byl pro nás v mnoha ohledech výzvou. Zvládli jsme se s ním však poprat se ctí a vyvinuli jsme kreativní prohlídku, která návštěvníky baví. A to především díky akčním video záběrům, na kterých je možné vidět, co obnáší práce každé pozice ve výrobě. Podívejte se a přesvědčte se sami – a pokud vás třeba zaujme konkrétní pracovní pozice, stačí si rozkliknout infobod a dozvíte se o ní vše potřebné.

Podívejte se na prohlídku

Ukázky naší práce

…tady už se zdržíme slov, přesvědčte se na vlastní oči.

filtrovat

podle služby
podle oblasti